"/> "/>

پرسنل حرفه ای

سازمان ها زمانی که می خواهند نیرویی را جذب کنند، لازم است تا با ویژگی های یک فرد حرفه ای آشنا باشند و بدانند که آیا سازمان توانایی نگهداری این فرد حرفه ای را دارد یا خیر.

پرسنل حرفه ای

">

1 . دانش و مهارت انجام کار در هر زمینه ای: منظور از دانش مبانی فکری و نظری انجام یک کار و منظور از مهارت تجربه موفق مبتنی بر دانش است.
اگر به هر کدام از ما شغل یا کاری پیشنهاد کردند و ما پذیرفتیم و آن را انجام می دهیم اما دانش و مهارتش را نداریم، به این معنی است که کار حرفه ای انجام نداده ایم که آن کار را پذیرفتیم.

2. توانایی های روانشناختی و شخصیتی لازم برای انجام کار: افراد حرفه ای شغل یا حرفه ای را انتخاب می کنند که با ذات و اصالت درونیشان همخوانی داشته باشد، زیرا ما وقتی کاری را انجام می دهیم که دوستش داریم و اصالت درونی ما با آن هماهنگی دارد. از انجام آن لذت می بریم و آن کار را با میل و رغبت بیشتری انجام می دهیم.

3. روراستی و درست کاری حرفه ای و ارزش قائل شدن برای خود و سازمان: افراد حرفه ای حاضر نیستند در مواردی که فکر می کنند درست است تسامح کنند. البته پذیرای حرف های دیگران هستند و نکات منطقی را از دیگران می شنوند.

4. پاسخگویی: در یک سازمان یا کاری که انجام می دهم زمانی می توانم خودم را حرفه ای بدانم که در قبال پیامد های انچه که می گویم و انچه که انجام می دهم پاسخگو باشم.

5. احترام: افراد حرفه ای از دایره احترام به خود و دیگران خارج نمی شوند. آن ها این توانایی را دارند که در شرایط مختلف واژگان محترمانه و ارتباطات محترمانه ای را با دیگران داشته باشند.

6. مقررات و برنامه: افراد حرفه ای خودشان را مدیریت و تنظیم می کنند. انتظار ما از یک فرد حرفه ای این است که زمان خودش را مدیریت کند، خودش برای خودش برنامه بریزد، و خودش را کنترل کند و احساساتش را مدیریت کند. افراد غیرحرفه ای از دیگران می خواهند برایشان برنامه ریزی کنند و دیگران زمینه ای را فراهم کنند تا آن ها بتوانند خوب کار کنند، در حالی که افراد حرفه ای تلاش می کنند با برنامه ریزی و کنترلی که دارند بهترین راندمان را داشته باشند و به بهترین نتایج دست پیدا کنند.

7. تصویر: تصویری که مناسب حرفه من و شأن من حرفه ای باشد. مدل حرفه ای گرایی تاکید می کند که اگر تو فرد حرفه ای هستی لازم است ظاهر حرفه ای هم داشته باشی و بتوانی نشان بدهی رفتار و ظاهر حرفه ای داری و این ظاهر حرفه ای یعنی طرز لباس پوشیدن، طرز صحبت کردن، طرز راه رفتن، که همه این ها باید نشانه ای از حرفه ای بودن را داشته باشد.

حرف آخر در این آموزش 

جایگاه خود را به عنوان یک فرد حرفه ای بدانیم و تلاش کنیم تا به سمتی برویم که رفتار حرفه ای را نشان بدهیم. در مسیر ممکن است، با جامعه، خانواده یا سازمان خود با تعارض مواجه شویم اما که اگر ثابت قدم باشیم می توانیم موفق شویم. در بلند مدت هر چه رفتار حرفه ای از خودمان نشان بدهیم احترام جامعه و افراد را بیشتر برای خودمان می خریم.

 

 

مطالب مرتبط

  [تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
  شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :
  تنظیمات

  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  یادداشت کاربران

  درج یک یادداشت :

  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  3 + 3 = ?