موتورخانه آسانسور چیست؟؟

موتورخانه آسانسور محل قرارگیری موتور آسانسور و تجهیزات کنترلی آن می باشد که اغلب در بالاترین نقطه چاه آسانسور قرار می گیرد. در یک موتور خانه علاوه بر موتور آسانسور (الکتروموتور) قطعات دیگری مانند وسایل و ابزار آلات تعمیرات آسانسور،تابلو فرمان آسانسور، تجهیزات خنک کننده ، وسایل اعلام یا اطفاء حریق نیز در آن قرار میگیرد.

موتورخانه آسانسور چیست؟؟

موتورخانه آسانسور همانطور که از نام ان پیداست محل قرارگیری موتور آسانسور و تجهیزات کنترلی آن می باشد که اغلب در بالاترین نقطه چاه آسانسور قرار می گیرد. در یک موتور خانه علاوه بر موتور آسانسور (الکتروموتور) قطعات دیگری مانند وسایل و ابزار آلات تعمیرات آسانسور ف تابلو فرمان آسانسور، تجهیزات خنک کننده ، وسایل اعلام یا اطفاء حریق و ... نیز در آن قرار میگیرد.

 

تصویر مرتبط
توجه نمایید که موتور خانه آسانسور باید به صورتی ساخته شوند که در برابر بار و نیروهایی که به آن وارد می شوند بخوبی مقاوم باشند.
همچنین تردد به موتور خانه باید تحت هر شرایطی با ایمنی کافی صورت گیرد و راه ورودی به موتورخانه باید دارای روشنایی دائمی و مناسب باشد.
ضمنا درهای ورودی به موتور خانه باید حداقل شصت سانتی متر عرض و صد و هشتاد سانتی متر ارتفاع داشته باشند تا فضای کافی برای تردد کارشناس و ابزارها وجد داشته باشد.همچنین موتورخانه باید دارای تهویه مخصوص باشد و دمای محیط داخلی موتور خانه باید بین پنج تا چهل درجه سانتیگراد ثابت نگه داشته شود.

 

نگارش:گروه فنی و مهندسی هیدرو فراز پارس

هیدرو فراز پارس مجری آسانسور و بالابرهای هیدرولیک

مطالب مرتبط

    [تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
    شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

    تصاویر این صفحه
    تنظیمات

    مقالات و مطالب