سرویس دوره ای آسانسور

سرویس دوره ای آسانسور از جمله مواردی است که در افزایش طول عمر و عملکرد بهینه آسانسور و کابین و ... تاثیر بسزایی داشته و هزینه های شما را کاهش می دهد.

سرویس دوره ای آسانسور

نکات مهم در سرویس دوره‎ای آسانسور

در این نوشته به نکات مهمی که در سرویس دوره‏‎ای آسانسور وجود دارد اشاره می‎کنیم:

1- تعویض قطعات مصرفی

2- تعویض بلبرینگ‎ها و یاتاقان‎ها

3- آچارکشی کامل سیستم

4- چک کردن سیستم‎های ایمنی و بازرسی کامل ایمنی‎ها

5- رگلاژ و تنظیم کامل سیستم جهت کارکرد بهینه

در جهت ارائه بهترین کیفیت در نگهداری آسانسور، گروه فنی مهندسی هیدرو فراز در بازدید های دوره ای ماهانه تمامی قطعات مکانیکی و الکتریکی آسانسور را طبق چک لیست مورد بازرسی قرارداده و نتیجه آن را در برگه گزارش ماهانه به اطلاع کارفرما می رساند.

در بازدید های دوره ای آسانسور از طرف شرکت های سرویس دهنده به علت بالا بودن تعداد قطعات مکانیک و الکتریکی معمولا بازدید برخی از آنها از طرف سرویسکار فراموش می شود

گروه فنی مهندسی هیدرو فراز  با همراه داشتن یک چک لیست جامع تمامی قطعات از جمله کوچکترین آنها را مورد بازدید قرار می دهد این اقدام در بالا بردن طول عمر قطعات آسانسور بسیار مهم است ..

 

نکته ای که هم اینک گریبان گیر اکثر آسانسورهای کشور می باشد این بوده که متاسفانه بسیاری از بهره برداران آسانسور تنها در موقع خرابی آسانسور نسبت به وجود سرویس کار احساس نیاز می کنند و تا زمانی که آسانسور بدون مشکل کار می کند بازرسی ادواری و منظم آن را به ورطه فراموشی می سپارند.

تعویض قطعات مصرفی :

میدانیم که در صنعت قطعاتی ساخته می‎شود که طول عمر مشخصی دارند و در زمان خود باید تعویض شوند مثل کفشک های هدایت‎کننده و یا واشرها که این قطعات در زمان و یا کارکرد مشخص باید تعویض شوند.

آچارکشی کامل سیستم :

سیستم آسانسور شامل قطعات متحرک و ثابت زیادی هست که به علت تحرک و یا لرزش‏هایی که سیستم دارد باعث شل شدن پیچ‎ها و اتصالات می‎شوند که با آچارکشی به موقع می‎توان جلوی باز شدن اتصالات و صدمات ناشی از آن را گرفت و باید توجه داشت که سفت کردن آنها می‎بایست با نیروی اعلام شده از طرف سازنده باشد چون بیش از حد سفت کردن نیز به آنها آسیب می‎رساند.

بازسازی : 

از اسمش مشخص است تمام قطعات در بازده زمانی مشخص باید از یکدیگر جدا و قطعات فرسوده تعویض شود چون حتما دچار پوسیدگی و یا زدگی و فرسودگی قرار گرفتن مثل بکسل‎ها و تراول کابل و …….. و باید جای آنها قطعات نو و سالم نصب شود تا سیستم به کارکرد خوب و بهینه برسد.

 

 

مطالب مرتبط

  [تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
  شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

  تصاویر این صفحه
  تنظیمات

  این پرونده را به اشتراک بگذارید :

  Facebook Twitter Google LinkedIn

  یادداشت کاربران
  • مجتبی ملاکرمی [mollakarami6570(at)yahoo.com]

   0 0

   لطفا بفرمایید نرخ سرویس و نگهداری برای یک ساختمان 4 طبقه چقدره؟

  درج یک یادداشت :

  نام کاربری :
  پست الکترونیکی :
  وب :
  یادداشت :
  کد امنیتی :
  3 + 8 = ?

  مقالات و مطالب