بلندترین آسانسور دنیا

بالابر بايلون يا همان آسانسور صد اژدها بزرگترين آسانسور در فضاي بيروني در دنيا است . اين اسانسور مسافرانش را تا 330 متر بالاي قله كوه در هانان چين مي برد. اين آسانسور غول پيكر ميتواند تا 50 نفر را همزمان به بالا بفرستد.

بلندترین آسانسور دنیا

بالابر بايلون يا همان آسانسور صد اژدها  بزرگترين آسانسور در فضاي بيروني در دنيا است . اين اسانسور مسافرانش را تا 330 متر بالاي قله كوه در هانان چين مي برد. اين آسانسور غول پيكر ميتواند تا 50 نفر را همزمان به بالا بفرستد. آسانسور صد اژدها يك جاذبه گردشگري در چين است كه براي ديدن منظره وروستاهاي اطراف در سال 2003 ساخته شد. اين منطقه در چين سالانه 5 ميليون گردشگر دارد و قبل از اين آسانسور ، گردشگراني كه مايل به كوه نوردي بودند مسير 3 ساعته را تا بالاي كوه مي پيمودند.با توجه به اينكه بالا بردن توسط تله كابين باعث تخريب بيش از حد منطقه ميشد مسئولين تصميم گرفتند از آسانسور استفاده كنند.

فکر می‌کنید سازه‌ای به این عظمت و بزرگی ده‌ها سال طول کشیده تا ساخته شود. در سال ۱۹۹۹ ساخت آسانسور بیلانگ شروع شد و در سال ۲۰۰۲ نیز به اتمام رسید.

در سال ۱۹۹۹ صاحب امتیاز این آسانسور لقب بلندترین آسانسور محیط طبیعی دنیا را به این سازه داد، ولی تا سال ۲۰۱۵ این سازه نتوانست مهر تایید رکوردهای گینس را بگیرد.

ساخت این سازه حدود ۱۷ میلیون دلار هزینه داشت.

آسانسور بیلانگ در حقیقت متشکل از سه آسانسور جداگانه است. برای رسیدن از پایین به بالای آن فقط یک دقیقه زمان نیاز است.

ساختن آسانسور بیلانگ خودش به اندازه‌ی کافی شگفت‌انگیز بود، ولی سازندگان به این موضوع قناعت نکردند. دیواره شیشه‌ای تعبیه شده به شما اجازه می‌دهد تا از مناظر زیبای اطراف لذت ببرید.

بلندترین آسانسور دنیا

این آسانسور یکی از زیباترین مناظر را در تمام دنیا دارد. چنین منظره‌ای را فقط در فیلم‌ها مشاهده خواهید کرد

گروه فنی و مهندسی هیدرو فراز پارس  

هیدرو فراز پارس مجری آسانسور و بالابرهای هیدرولیک

.   

 

مطالب مرتبط

    [تعداد رای های دریافتی :1 [امتیاز مطلب :9 از 10]
    شما نیز به این مطلب امتیاز دهید :

    تصاویر این صفحه
    تنظیمات

    مقالات و مطالب